7 MAYIS TRAFİK HAFTASI ZİYARETLERİ

Yayınlanma Son Haberler

Trafik haftası sürüyor. Trafik Haftası çerçevesinde Trafik Kazalarını Önleme Derneği bugün ziyaretler gerçekleştirdi. Dernek bu çerçevede İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’i ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, alınan önlemlerden söz etti ve amaçlarının ölümlü kazaları sıfıra düşürmek olduğunu kaydetti.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da derneğin çalışmalarından övgüyle söz ederek, “Trafikte geçmişten günümüze nerelerden nereye gelindiği ortadadır” dedi.

Trafik kazalarının çoğunluğunun insan hatası ve aşırı süratten kaynaklandığını anlatan Çavuşoğlu, araç sayısının artmasına rağmen kazalarda yüzde 50 oranında azalma olduğunu söyledi.

Sürücülere hafta dolayısıyla çağrı da yapan Çavuşoğlu, “Lütfen trafikte kurallara uyalım, aşırı süratten kaçınalım ve dikkatli olalım. Bizler için, ülkemiz için en değerli unsur insanımızdır” dedi.

Denek yetkililerini kabul eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner ise bakanlık tarafından alınan tedbirler ve inşası tamamlanan yollarla, trafikte yol güvenliğinin arttırılması ve standartların yükseltilmesi yönünde son 3 yıl içerisinde birçok çalışma yapıldığını söyledi.

Saner, yapılan çalışmaların vatandaşlar tarafından da artık fark edilebilir bir noktaya geldiğini belirtti.

Yol standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını ve yol güvenliğine büyük önem verdiklerini söyleyen Saner,  yolları geliştirdiklerini, güvenlik, kalite ve standartlarını artırdıklarını ve buna devam edeceklerini kaydetti.

Saner, “Yollarımızın alt yapısı tamamlandığında geriye bir tek vatandaşımızın trafik konusunda bilinçlendirmesi kalıyor.  İşte bu noktada başta Trafik Kazalarını Önleme Derneği gibi sivil toplum örgütlerimize de büyük görevler düşüyor. Daha fazla acı çekmemek için ve yaşanır bir Kuzey Kıbrıs için biz Bakanlık olarak tüm üzerimize düşen görevi yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği