HERKESE ÖRNEK OLDULAR

Yayınlanma Son Haberler

Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Polis Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yapılan etkinlikte, 33 yıldır hiç trafik cezası almayan isimler ödüllendirildi.
Trafik cezası almayan isimler arasından noter huzurunda yapılan çekilişle, “sorumlu ve örnek sürücüleri” temsilen Pembe Tunga, Hüseyin Aylanç ve Hüseyin Orakcıoğlu ödül almaya hak kazandı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Merkezi’nde yapılan etkinlik sonrasında, örnek sürücülere plaketleri Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, PGM Trafik Bölüm Müdürü İsmail Zeki Manicioğlu ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Zeki Avcı tarafından verildi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, trafikte hep ‘cezaların’ ve ‘yanlışların’ gündeme geldiğini, ancak doğru örneklerin ön plana çıkarılmasının da son derece önemli olduğunu söyledi.
“Geleneksel hale getirmek istediğimiz bu ödüllerimiz umarız ki pek çok sürücüyü trafik kurallarına uymaları yönünde teşvik eder” diyen Karaatmaca, örnek ve sorumlu isimlerin toplumda önemli bir farkındalık yaratacağına inandıklarını belirtti.
İşbirliğinden dolayı Polis Genel Müdürlüğü’ne teşekkür eden Karaatmaca, trafik konusunda son derece hassas olduklarına dikkat çekti, “Trafik eğitim parkında eğitim alan on binlerce çocuğumuzun, gelecekte, çok daha sağlıklı bir trafiğe katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Karaatmaca, “Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı, üst geçitler gibi önemli adımlar attık. Bu adımları da sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı.
PGM Trafik Bölüm Müdürü İsmail Z. Manicioğlu da bu önemli uygulama ile Trafik Haftası’na ayrı bir anlam kattıklarını belirtti, “Hiç ceza almayan sorumlu ve örnek sürücüleri kutluyor, Kuzey Kıbrıs Turkcell’e teşekkür ediyorum” dedi.
Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Zeki Avcı da bu etkinlikle bir “ilk”e imza atıldığını anımsattı, bugüne kadar Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda 22 bin 234 çocuğun eğitim aldığını sözlerine ekledi.
Plaket alan isimler de böylesi bir girişimle onurlandıklarını belirterek, tüm sürücüleri, çok daha dikkatli sürüş yapmaya davet etti.

Etkinlikler sürecek

‘Trafik Haftası’ çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Turkcell, sürücülere “Trafikte Dikkat Eğitimi” verecek. Bu amaçla düzenlenecek eğitim 9 Mayıs Perşembe Günü, saat 17.00’da, Kuzey Kıbrıs Turkcell Konferans Salonu’nda yer alacak.
Ayrıca, geleneksel ‘Trafik Şöleni’ de Kuzey Kıbrıs Turkcell Eğitim Parkı’nda 10 Mayıs Cuma Günü, saat 09.30’da başlayacak.
Şölende çocuklara yönelik oyunlar oynanacak, etkinlikler düzenlenecek. Trafik haftasının ve trafiğin önemi anlatılacak.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği