AVCI: "AĞAÇ KESİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Yayınlanma Son Haberler

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, basında son günlerde yer alan bazı duyurularda “ağacıma dokundurmam” sloganı ile kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını açıkladı.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, basında son günlerde yer alan bazı duyurularda Trafik Eğitim Parkı yanındaki komşu evdekilerin ağaçlar ektiği alanda ağaçların kesilerek bina yapılacağı ve “ağacıma dokundurmam” sloganı ile kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını açıkladı.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu arazinin Eğitim Bakanlığı’na ait olup sadece eğitim amaçlı kullanılmaya ayrıldığını kaydetti.

Avcı açıklamasında “Planlanan ancak daha projesi bile çizilmemiş olan eğitim binası planlanırken ağaç kesilmesi düşünülmemiş, planlanmamıştır. Konu ağaçların korunabilinmesi için de plan üzerinde işaretleme çalışmaları da yapılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Arsanın Eğitim Bakanlığı arsası olup Trafik Kazaları Önleme Derneğine verilmediğini de belirten Avcı, Trafik Kazaları Önleme Derneği’nin topluma bu amaçla bir eğitim kompleksi kazandırmak için sivil toplum örgütü olarak görev yaptığını bildirdi.

Konu ile ilgili protokollerin 2009 yılında imzalandığını ve duyurulardaki gibi gider ayak bir parti tarafından yapılmadığını da anlatan Avcı, kamuoyunu “ağaç kesilecek” diye duyurulan alanı yerinde görmeye davet etti.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği