TATLISU 112 ACİL İSTASYONU HİZMETE GİRİYOR

Yayınlanma Son Haberler

Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin önerisi, Sağlık Bakanlığı ve Tatlısu Belediyesi işbirliği ve güç birliği ile Tatlısu 112 Acil İstasyonu bu hafta içinde hizmet vermeye başlayacak.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği'nden verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığında 112 Ambulans Komisyonu oluşturulmasının ardından ilk yapılan tespitlerde Girne doğu sahil yolu boyunca  Yeni Erenköy’e kadar ambulans merkezinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğu görüşü ile, bu yönde çalışmalar başlatıldı.

Tatlısu’da anayol kenarında olan bina Tatlısu Belediye Başkanlığı tarafından restore edilerek 112 Ambulans İstasyonu olmaya hazır hale getirildi. Tatlısu 112 Acil İstasyonu bu hafta içinde bölgeye hizmet vermeye başlayacak.

Tatlısu 112 Acil İstasyonu, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılan Girne- Yeni Erenköy  arası yola ve  bölge köylerine acil hizmet verebilecek. Hatırlanacağı gibi son iki ölümlü trafik kazası da bu yol üzerinde olmuştu.

Tatlısu 112 Acil İstasyonunun hizmete girmesi ile, acil ve ani müdahale gerektiren trafik kazaları, denizde boğulmalar ve kalp krizleri gibi olaylarda hayat kurtarıcı olunabilinecek.

Sağlık Bakanlığı, Tatlısu Belediye Başkanlığı ve Trafik Kazalarını Önleme Derneğinin dayanışma ve işbirliği ile hayat kurtarıcı bir örnek olarak Tatlısu 112 Acil İstasyonu’nu bu hafta içinde hizmet vermeye başlıyacak.

Tatlısu 112 Acil İstasyonu’nun eksiksiz hizmet verebilmesi için Sağlık Bakanlığı ile Tatlısu Belediye Başkanlığı’na katkıları ve işbirliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Tatlısu 112 Acil İstasyonu’na acil durumlarda 112 telefon numarasından ulaşılabilinecek.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği