TRAFİKTE GÜVEN İSTİYORUZ" ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Yayınlanma Son Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı Lefkoşa İlçesi Okulları İzcilik Kurulu, Başbakanlık Gençlik Dairesi İzcileri ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği 25 Aralık 2015 Cuma günü sabah 07.45-10.00 saatleri arasında  ‘Trafikte Güven İstiyoruz’  ve ‘Kalbini Yolda Bırakma’ konulu bir sorumluluk projesini gerçekleştirecek.

Etkinlik 8.00 – 8.30 arası okulların pankartlı duruşu ile başlayıp, Gençlik Dairesi önünden 08.30’da yürüyüşle devam edip, 10.00’da Gönyeli çemberinde finalle son bulacak.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Etkinliğin amacı: Trafik kazalarının maddi zararları yanında, en önemlisi de can güvenliğimizi tehdit eden bir unsur olmasıdır.

Trafik kazaları insanların ortak sorunu olan güncel ve sosyal problem olarak karşımızdadır.  

Etkinliğimizi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Lefkoşa ilçesi okul öncesi, ilköğretim ortaöğretim ve mesleki teknik okullarından olmak üzere 45 okul,  Gençlik Dairesi İzcileri  ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimizde Atatürk Öğretmen Akademisi öğrencileri de görev alarak   destek veriyor.  Etkinliğimize katılacak olan okulların listesi de ektedir.

Eğitim seferberliği ile bütün bu olumsuzlukların üstesinden gelebiliriz. Lefkoşa Bölgesindeki 45 okulla organize ettiğimiz bu etkinliğimizle seferberliği başlatmış bulunuyoruz.  Ben değil, biz anlayışı ile yola çıktık. Toplumun korkulu rüyası olan trafik kazalarında eğitimin önemini vurgulamak istiyoruz. Geleceğin gençlerini eğitmek hepimizin görevi.

Kazaların olmadığı, güzel bir dünyada yaşamak hepimizin dileğidir."

Milli Eğitim Bakanlığı  Lefkoşa İlçesi Okulları İzcilik Kurulu Başkanı

Ayşen Aligüllü

Başbakanlık Gençlik Dairesi İzcileri Gençlik Dairesi Müdürü

Hatice Düzgün

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Zeki Avcı

Trafik Kazalarını Önleme Derneği