RESİM YARIŞMASI BAŞLADI

Yayınlanma Basında TEP

KKTCELL işbirliği ile "Güvenli Trafik Resim Yarışması" başladı.

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği işbirliği ile 3, 4 ve 5'inci sınıf öğrencileri "güvenli trafik" konulu resimler çizecek 9 Mart'a kadar sürecek yarışmaya katılan tüm eserler, trafik haftasında KKTCELL Trafik Eğitim Parkı'nda sergilenecek, başarılı eserler ayrıca ödüllendirilecek

 

 

'Kuzey Kıbrıs Turkcell, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği işbirliği ile "İlkokullar Arası Güvenli Trafik Resim Yarışması" düzenleniyor.
Resim yarışmasının konusu: Güvenli Trafik
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den verilen bilgiye göre, Yarışma, ülke genelinde 3, 4 ve 5'inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılacak.
100'ü aşkın ilkokul öğrencisinin katılımı hedeflenen yarışma sonunda, tüm eserler sergilenecek, ayrıca değerlendirme kurulunun belirleyeceği başarılı öğrencilere de çeşitli hediyeler verilecek.
Yarışmayla ilgili olarak, İlköğretim Dairesi tarafından tüm okullara genelge gönderileceği belirtilirken, yarışma sürecinin başladığı ve 9 Mart 2012 tarihine kadar öğrencilerin resimlerini teslim edebileceği de bildirildi.
Ödüller
Yarışmaya katılan tüm eserlerin, trafik haftasında KKTCELL Trafik Eğitim parkında sergileneceği belirtilirken, ödüller ise şöyle açıklandı:
Birinciye HP Netbook, ikinciye 1 yıllık internet erişimi ve üçüncüye hediye çeki.
Yarışmayla ilgili toplantı önceki gün Eğitim Bakanlığı'nda yapıldı. Toplantıya İlköğretim Dairesi Uzmanı Fergün Ulual, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Halkla İlişkiler Uzmanı Feriha Nurluöz katıldı.
"Trafik duyarlılığı için önemli"
İlköğretim Dairesi Uzmanı Fergün Ulual, trafiğin ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğun dikkat çekerek, eğitimli çocukların, ailelerini de bilinçlendirebileceğine dikkat çekti.
Ulual şunları söyledi:
"Kuşkusuz trafik sorunu ülkemizin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunun elbette ki eğitimle aşılabileceğine inanıyorum. Aslında çocuklara sanıldığı gibi her zaman büyükler öğretmez. Çoğu zaman da çocuklar büyüklere yönelik öğretici olur. Çocuklarımız direksiyon başındaki ebeveynlerine trafikle ilgili öğrendiklerini hatırlatarak, onları bir yerde güvenli sürüşe mecbur edebilmektedir. Bu yolla onlar da ebeveynlerini eğitebilmektedir. İşte bu noktada Kuzey Kıbrıs Turkcell'in Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile işbirliği yaparak öğrencilerimizin trafik kurallarına duyarlılık kazanması amacıyla resim yarışması düzenleyecek olması bizim için memnuniyet vericidir. İlköğretim Dairesi olarak böylesi sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleştirilmesini her zaman desteklediğimizi belirtmek isterim."
Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Dr. Mehmet Avcı ise Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı'nda temel trafik kurallarını öğrenmiş öğrencilerde gelişen farkındalığı, resimlere yansıtmayı hedeflediklerini söyledi. Avcı, trafik bilincinin ve kültürünün her kesime yayılması için çabaladıklarını sözlerine ekledi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Halkla İlişkiler Uzmanı Feriha Nurluöz ise eğitime yönelik yaratıcı projelerin her zaman yanında olduklarını belirterek, "Trafikle ilgili hassasiyetimiz sadece eğitimle de ilgili değildir. Trafik güvenliği, aynı zamanda hepimizin can güvenliğidir. Trafikte iyi eğitimli, sorumlu ve bilgili sürücüler artığı sürece, üzücü can kayıplarının ve ciddi ekonomik kayıpların önüne geçilecektir. Kuzey Kıbrıs Turkcell, trafik eğitim parkı, araç takip sistemi, tüm okullara yönelik broşür dağıtımı ve böylesi yarışmalarla, trafiğe yönelik hassasiyetin sürdürecektir" diye konuştu.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği