“DÜZENLİ VE GÜVENLİ BİR TRAFİK İSTİYORUZ”

Yayınlanma Basında TEP

Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin başı çektiği çok sayıda dernek, kulüp ve platform, “Araç Konvoyu Hareketi” adı altında “Düzenli ve güvenli bir trafik istiyoruz” etkinliği düzenledi.    
Etkinliğe, Klasik Otomobil Derneği, Off Road Derneği, Motosiklet Kazalarını Önleme Platformu, Kıbrıs İki Teker Dünyası,  Girne Liman Rotaract Kulübü, Honda, Mazda ve Subaru Kulüpleri üyeleri araçları ve motosikletleriyle katıldı. 
Ekinlikte araçlara yapıştırılan kartonlarda; “Bisiklet Yolları İstiyoruz”, “Arabalarda Emniyet Kemeri Sizsi Korur”, “Bebekleri Koruyun Kemerini Takın”, “Arabada Bebekleri Kucakta Taşımayın”,  “Meclis: Emniyet Kemeri Yasası Şart”, “Yollarda Değil Pistlerde Yarışalım”, “Yollarda Sürate Hayır” gibi ifadeler yer alıyordu.  
Girne Limanı’nda konuşan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, “Trafik Haftası” ve “Anneler Günü”nde ülkeyi güneyden kuzeye doğru konvoy halinde dolaştıklarını belirterek, can güvenliğinden endişe etmeden araç kullanmak için yapılması gerekenlere dikkat çekti.
Yetkililere seslenen Mehmet Avcı, yolların asfaltının ve aydınlatılmasının tam olması gerektiğini dile getirdi ve tabelaları ile yol çizgilerinin eksiksiz olması gerektiğini vurguladı. 
Kavşaklar ve çemberlerin güvenli olması gerektiğini belirten Avcı, kaldırımların da yayaların yürüyebileceği şekilde olması gerektiğini kaydetti.
Mehmet Avcı, sürücülere de seslenerek, yayalara, bisikletlilere ve motosikletlilere saygı duymalarını istedi. Sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiğini belirten Avcı, yetkililerin ise trafik kurallarına uymamayı caydıran düzenlemeler yapmasını talep etti.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği