BASIN DUYURUSU VE BASINA DAVET

Yayınlanma Basın Duyuruları

TRAFİK KAZASI MAĞDURLARI AİLELERİ TARAFINDAN ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZA SONUÇLARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN EYLEM DÜZENLEYECEKTİR.

Ülkemizin büyük sorunlarından bir olan ölümlü trafik kazaları sonrasında yargı sürecine dikkat çekmek, verilen cezaların kamu vicdanını rahatlatması ve caydırıcı olması gerektiği düşüncesin yetkililere ve kamuoyuna duyurabilmek amacı ile Trafik Kazası Mağdurları Aileleri, Trafik Kazalarını Önleme Derneği işbirliği ile 17 Eylül  Çarşamba  saat 10.00 da Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde bir basın açıklaması yaptıktan sonra Cumhuriyet Meclisine yürüyerek gidilerek Meclis Başkanı Sn. Dr. Sibel Siber ile görüşülecektir.

Yasaların, yasa yapıcıların, karar vericilerin ölümlü kazalarda, ölüm olayına kuralları ihlal etme ve ölüme katkı koyma oranında kamu vicdanını rahatlatıcı

cezaların verilmesine, istemeden ölüme sebebiyet verme olarak yorumlama yerine katkı koyma olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Trafiğe daha fazla can vermemek, adaletin oranında ceza vermesini ve caydırıcı olabilmesi için gerçekleştirilecek eylemimize, duyarlı insanlarımızı, mağdur ailelerin ferdlerini , kaybettiklerinin resimleri ile birlikte Çarşamba gün Mahkemeler önünde destek vermelerini bekliyoruz.

TRAFİK KAZASI MAĞDURLARI AİLELERİ adına

Duran GÖZÜGÜZEL

Basının ilgisi özlenir.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği