BAYRAMI KAZALARLA YASA BOĞMAYALIM...

Yayınlanma Basın Duyuruları

BAYRAMI KAZALARLA YASA BOĞMAYALIM...

ALKOL ALANLAR ARKA KOLTUĞA OTURSUN...

Uzun bir bayram tatili bizleri beklemektedir. Bayramları kazalarla yasa boğmamak için herkes üzerine düşeni yapmak durumundadır.

Bayramda herkesin araçları ile yollarda olması, herkesin kendine göre eğlenme, alkol alma, hızlı gitme, acele etme gibi zevkleri ve mazaretleri olabilir, ama bunların yasa boğulma sebebi olduğu hatırlarda olmalıdır.

Alkol alacakların arka koltuğa oturması, aile ferdi olsa bile alkol alan sürücünün arabasına binilmemesi, alkollu araç kullanmaya niyetli olanların engellenmesi, gerekirse 155 telefon hattından polisten yardım istenmesi hayat kurtarıcı olacaktır.

Alkol servisi yapan yerlerin de sürücü müşterilerine alkol servisi yapmama uygulamasına başlamalıdırlar.

Alkolden başka sürat da en büyük kaza ve ölüm sebeblerinin başında geldiğinden mevcut yollarımızın da sürat yapmaya müsait olmamasından dolayı herkesin hız limitlerine uyması gerektiğini bir defa daha hatırlatırız.

Çocukların anne kucağında değil, bebek koltukların bağlı olması, motosikletlilerin miğfer takmaları, sürücülerin de motosikletlileri koruyarak araç kullanmaları kötü sonuçları önleyecektir.

Bayramda havanın yağışlı olacağı, yağmurun ilk gününde yolların daha kaygan olduğu, durma mesafesinin uzadığı nedenleri ile yağmurlu havada sürat kısıtlamasına gidilmesi, durma mesafenin uzun duşünülmesi gerekmektedir.

 

Herkese kazasız bir bayram ve yaşam dileriz.

 

Dr. MEHMET ZEKİ AVCI

BAŞKAN

Trafik Kazalarını Önleme Derneği