TKÖD ile KTPK, TRAFİKTE FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞACAKLARINI AÇIKLADI

Yayınlanma Basında TKÖD

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Zeki Avcı ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu Başkanı Emine Güllüelli toplumda farkındalık yaratarak trafik kazalarını önlemek için çalışacaklarını açıkladılar.

Avcı ve Güllüelli yayınladıkları ortak açıklamada, 2013 yılında trafik kazalarından 49 kişinin öldüğüne, 31 Aralık gecesi meydana gelen trafik kazasında 9 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiğine işaret ederek, kazaları önlemek için toplumsal duyarlılık sağlanması gerektiğini kaydettiler.

''Arka koltukta oturanların kemer takma zorunluluğu yasal olarak Meclis’imizden geçirilip, yasal zorunluluk haline gelmiştir. Yasaklar ve cezaların caydırıcılıkta önemi kuşkusuz vardır,  fakat toplumda duyarlılık sağlamak, bugüne kadar harcanan emeklerin boşa gitmemesi için daha da önemlidir.  İnsanlar ceza almamak için değil, ölmemek için,  kendilerini, çocuklarını ve ailelerini korumak için bu yasayı gönülden uygulamalılar, yasaya uymayanları uyarmalılar ki yasa can bulsun” denilen açıklamada, Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu’nun yasayı tanıtmak için çalışacağı kaydedildi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği