AVCI: "ARAÇ SİGORTA SİSTEMİNE GETİRİLEN YENİ UYGULAMALAR REFORM NİTELİĞİNDEDİR"

Yayınlanma Basında TKÖD

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (Tköd) Başkanı Mehmet Zeki Avcı, Araç Sigorta Sistemine Getirilen Yeniliklerin Reform Niteliği Taşıdığını İfade Etti. .

Avcı konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Bugüne kadar çağdışı bırakılan, trafik kazalarında caydırıcı etken olmayan, kaza yapan sürücü ile kaza yapmayan sürücü ayırımı yapmayan sistemin değiştirilmesi yıllardır beklentimizdir" dedi.

Yeni sistemin ülke trafiği için kazanım olacağını ve sistemin olumlu etkilerinin de bir yıl içinde kendini göstereceğini kaydeden Avcı, şöyle devam etti:

"Yeni sigorta sistemi ile aracı kimlerin kullanabileceği, trafikte olumsuz sicilli sürücülerin ayrılacağı, araç motor gücünün değerlendirileceği, her kazadan sonra sürücünün sorgulanacağı bir sistemin gelmesi ile saldırgan araç kullananlara önemli bir caydırıcılık gelebilecektir.

Uzun ve zor çalışmalar sonucu yapılandırılan yeni sigorta sistemi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bir kazanımı olup, bu başarılarından dolayı Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'ni kutlarız."

Avcı açıklamasının sonunda, sistemin kamuoyu tarafından doğru algılanması için çalışacaklarını ve sistemin takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği